Хроника 20. април 2019. / 22:22

Верижен судар на автопатот Тетово-Скопје, сообраќајот пренасочен

Верижен судар на автопатот Тетово-Скопје, сообраќајот пренасочен

Предмалку на автопатот од Тетово кон Скопје се случил верижен судар во кој според очевидците кои јавуваат од таму учествувале 5 или 6 возила, објави Либертас.

Според нив, тешко повредени нема, а сообраќајот е пренасочен на помошната лента на автопатот. Сообраќајната полиција е на местото на сообракајката во тек е увид.