Хроника 04. јуни 2019. / 10:55

Утрово се запали воз на релација Гевгелија-Скопје

Утрово се запали воз на релација Гевгелија-Скопје

Утрово во 5.40 часот било пријавено дека во реонот на Демир Капија, помеѓу селата Миравци и Јаворица, дошло до опожаpување на дел од локомотивата на патничкиот воз кој сообраќал на релација од Гевгелија кон Скопје.

Повpeдени патници нема. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.