Хроника 22. ноември 2020. / 17:06

Уапсена тетовка – го нападнала сопругот со остар предмет

Уапсена тетовка – го нападнала сопругот со остар предмет

Тетовка уапсена откако по расправија го нападнала сопругот со остар предмет.

На 21.11.2020 во 10.00 часот во с.Копанчин Дол, тетовско, од полициски службеници од СВР Тетово била лишена од слобода А.Ј.(43), поради постоење основи на сомнение дека по вербална расправија, со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг, соопштуваат од полиција.

По целосно расчистување и документирање на случајот, против неа ќе следи соодветен поднесок.