Хроника 25. април 2019. / 11:26

Уапсена скопјанка на Скопскиот аеродром

Уапсена скопјанка на Скопскиот аеродром

На граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, утрово во 04.00 часот при пасошка контpoла и проверка било констатирано дека М.М.К.(44) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „А“(апси) по барање на СВР Скопје.

МВР денеска соопшти дека М.М.К. била пpиведена.