Хроника 29. август 2020. / 14:44

Уапсен грчки државјанин во Скопје за дрога

Уапсен грчки државјанин во Скопје за дрога

Вчера во 13 часот и 30 минути полициски службеници од СВР Скопје на булеварот ,,12 Македонска Бригада” го привеле триесет и тригодишниот М.П од Грција, поради сомнеж дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

Тој бил задржан во полициска станица Аеродром за понатамошна постапка.

Во одделен настан вчера попладнето уапсен бил и триесет и двегодишниот Р.С од Скопје зашто при извршен преглед кај него била пронајдена бела прашкаста материја. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Кај триесет и тригодишниот К.Ѓ од Скопје вчера попладнето полициски службеници пронашле марихуана при извршен преглед, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.