Хроника 29. јануари 2021. / 14:22

Три лица приведени поради тешка кражба во Скопје

Три лица приведени поради тешка кражба во Скопје

На 28.01.2021, по преземени мерки и активности, полициски службеници од ЕВР Карпош – СВР Скопје ги лишиле од слобода Ф.К.(25), Ф.К.(23) и Ф.И.(29), сите од Скопје, затоа што на 27.01.2021, во периодот од 21.30 до 23.30 часот, извршиле тешка кражба во продажен објект во спортски центар во Скопје.

Кај нив биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот, а тие биле приведени во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.