Хроника 31. мај 2019. / 21:03

Товарно возило удри во автобус на патот Крива Паланка-Куманово

Товарно возило удри во автобус на патот Крива Паланка-Куманово

Сообраќајна несреќа помеѓу товарно моторно возило и автобус се случила попладнево на патот Крива Паланка -Куманово кај месноста Руловица, Кривопаланечко, потврдија од СВР Куманово.

Во несреќата, според првичните информации од полицијата, нема жртви.

Од АМСМ информираат дека поради несреќата, сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, кај месноста Руловица, од 18 : 40 часот се одвива наизменично.