Хроника 02. април 2020. / 10:53

Товарен воз се излизга од пругата откако претходно удрил во одрон од камења

Товарен воз се излизга од пругата откако претходно удрил во одрон од камења

Товарен воз што сообраќал на релација Гевгелија-Трубарево, меѓу станиците Миравци и Клисура, утрово околу 6 часот и 40 минути се излигал од шините откако претходно удрил во одрон од камења. Во незгодата нема повредени.

Од СВР Струмица потврдија дека поради незгодата железничкиот сообраќај е во прекин меѓу Гевгелија и Велес. Полицијата врши увид на местото на несреќата.