Хроника 06. октомври 2019. / 22:25

Тетовец тешко повреден кога со БМВ излетал од патот

Тетовец тешко повреден кога со БМВ излетал од патот

Утринава во 08.40 часот на автопатот Скопје – Тетово, пред Добарски натпатник, М.К.(25) од Тетово, управувајќи патничко моторно возило „БМВ“, со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

КАко што соопштуваат од МВР, во незгодата М.К. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница Тетово за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.