Хроника 10. февруари 2020. / 16:39

Tетовец со нож им се заканувал и ги малтретирал жената и трите малолетни деца

Tетовец со нож им се заканувал и ги малтретирал жената и трите малолетни деца

СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.Ф.(42) од с.Палатица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. Пријавениот, подолг период психички и физички ги малтретирал негова сопруга А.Ф.(38) од с.Палатица и нејзините три малолетни деца.

На 13.12.2019 во семејниот дом во с.Палатица, по претходна расправија, со нож ѝ се заканил по нејзиниот живот, информираат од МВР.