Хроника 12. септември 2020. / 16:42

Тетовчанец добил закани од градоначалникот на Боговиње

Тетовчанец добил закани од градоначалникот на Боговиње

Министерството за внатрешни работи информира дека на вчера во 11:00 часот во Полициското одделение Камењане, 39-годишниот Ј.И. од тетовското село Мала Речица пријавил дека неговиот брат И.И. бил повикан во објектот на општината Боговиње каде градоначалникот А.Џ. му упатил закани, а потоа, во врска со истиот случај по телефон на И.И. му се јавил и полицискиот службеник К.А. и му упатил закани.

Полицијата информира дека за случајот известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди и се преземаат мерки за расчистување на случајот.