Хроника 05. август 2020. / 12:33

Тешко повреден тинејџер во кој удрил автомобил додека возел велосипед

Тешко повреден тинејџер во кој удрил автомобил додека возел велосипед

Петнаесетгодишно момче е тешко повредено по несреќата што се случила на паркинг во Куманово.

Како што соопшти МВР, вчера во 17.25 часот било пријавено дека во Куманово, на паркинг простор на бул.„Октомвриска револуција“, патничко возило „шкода“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Б.Ц.(34) од Куманово удрило во велосипед, управуван од 15-годишник од Куманово и во патничко возило „опел астра“, со кумановски регистарски ознаки, паркирано од Н.С.(30) од Куманово.

Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Куманово, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.