Хроника 16. јануари 2021. / 18:17

Тешка сообраќајка во Автокоманда: Се судрија два автомобили и градски автобус

Тешка сообраќајка во Автокоманда: Се судрија два автомобили и градски автобус

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопска Автокоманда во непосредна близна на студентскиотм дом „Стив Наумов“,пренесува Република.мк.

Во сообраќајката учествуваа два автомобила марки „Опел“ и „Волкфаген“, како и автобус на ЈСП.

Поради незгодата сообраќајот на булеварот се одвива отежнато.