Хроника 07. септември 2019. / 13:12

Тешка сообраќајка на патот Кичево-Гостивар – повредени неколку лица

Тешка сообраќајка на патот Кичево-Гостивар – повредени неколку лица

Вчера попладне се случила тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Кичево-Гостивар, во која со повреди се здобиле повеќе лица.

Вчера во 12:30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Кичево-Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „шевролет спарк“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(19) од Струга и патничко моторно возило „фиат браво“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(35) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот А.Б. и сопатник од истото возило Е.И.(23) од Струга кои биле пренесени во Медицинскиот центар Гостивар за укажување на лекарска помош. Со телесни повреди се здобиле двајца сопатници М.Ѓ.(40) и М.М.(22) и биле пренесени во Медицинскиот центар Гостивар за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар, велат од МВР.