Хроника 15. мај 2018. / 16:02

Тешка сообраќајка кај Струга: Камион му го пресекол патот на автомобил (ФОТО)

Тешка сообраќајка кај Струга: Камион му го пресекол патот на автомобил (ФОТО)

Попладнево се случи сообраќајка кај Струга кај бензиската на Окта кога камион му го пресекол патот на автомобил „Пежо“ и го набил во ограда, објави Досие.мк. Полицијата ги утврдува причините за сообраќајката, а сообраќајот се одвива отежнато.