Хроника 02. септември 2018. / 11:19

Тешка сообраќајка кај Градско – повредени три лица

Тешка сообраќајка кај Градско – повредени три лица

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера кај Градско, повредени три лица: Според информациите на МВР. вчера во 13:20 часот на регионалниот пат Градско-Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Волво“ со кавадаречки регистерски таблици управувано од Р.А. (41) од Кавадарци и товарно моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици управувано од И.А.(48) од с.Арачиново-скопско.

По незгодата двајцата возачи и сопатникот од возилото „Мерцедес“ М.Ј. (50) од Косово, со возило на Итната медицинска помош биле пренесени во Градската болница-Прилеп каде од страна на лекар кај И.А. биле констатирани тешки телесни повреди, а со повреди се здобиле и другиот возач и сопатникот. На местото на настанот увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп. Се работи на целосно расчистување на случајот.