Хроника 11. октомври 2020. / 15:07

Тешка сообраќајка кај автобуската постојка во Трубарево

Тешка сообраќајка кај автобуската постојка во Трубарево

Tешка сообраќајна несреќа попладнево се случила кај скопско Трубарево.

Во моментов полицијата врши увид на местото на несреќата, а според неофицијални информации има жртва и повредени лица.

Според првичните информации до несреќата дошло кога автомобил удрил во мотор кај автобуска постојка.

Полицијата е на терен и врши увид во несреќата и наскоро се очекуваат и официјални информации.