Хроника 20. јануари 2021. / 09:28

Тепачка во угостителски обејкт во Охрид, уништен дел од објектот

Тепачка во угостителски обејкт во Охрид, уништен дел од објектот

Вистинска драма се случувала синоќа во угостителски објект во центарот на Охрид. Како што дознава ОХРИД 24, пред крајот на дозволеното работно време настанала жестока тепачка помеѓу двајца гости во објектот.

Според информациите со кои располагаме, во тепачката се користеле боксови, удари со нозе, а бил уништен и дел од инвентарот.