Хроника 09. мај 2018. / 11:29

Тепачка во Идризово: Затвореник тешко повреден

Тепачка во Идризово: Затвореник тешко повреден

Тепачка меѓу затвореници се случила вчера попладне во затворот во Идризово, при што еден осуденик е тешко повреден.

Од полицијата информираат дека било пријавено дека во Казнено поправната установа-Идризово во петтото крило (затворен дел), по претходна расправија дошло до тепачка помеѓу осудениците С.Р.(26) и М.Е. (32), двајцата од Скопје.

Во тепачката М.Е. се здобил со тешка телесна повреда, констатирана од страна на лекар на Клиниката за Максилофацијална хирургија.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.