Хроника 04. август 2020. / 14:57

Тепачка во берберница во Охрид, морало да интервенира полицијата

Тепачка во берберница во Охрид, морало да интервенира полицијата

Вчера во 17.15 часот, во берберски салон лоциран на улицата „Даме Груев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија, а потоа и со физички напад со остар предмет извршен од Б.Н.(20) врз Д.Д.(24) и Д.Д.(25) од Охрид.

Нивната меѓусебна пресметка била прекината со интервенција на полициските службеници. Нарушителите се приведени и по целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветни пријави.