Хроника 05. November 2018. / 16:43

Судир на излезот од Битола, сообраќајот се одвива отежнато

Судир на излезот од Битола, сообраќајот се одвива отежнато

Попладнево на излезот од Битола се случи сообраќајка, поради што сообраќајот се одвива отежнато.

Во сообраќајната несреќа се судриле две возила марка Фоксваген и Фиат. Полицијата врши увид на местото на несреќата.