Хроника 21. јули 2019. / 17:18

Страшна сообраќајка на патот Струмица-Радовиш: Едно лице загина на лице место

Страшна сообраќајка на патот Струмица-Радовиш: Едно лице загина на лице место

Маж загина на лице место, по тешка сообраќајка на патот Струмица-Радовиш.

Денеска во 01.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко возило „Фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.Р.(40) од Радовиш, по што излетал надвор од коловозот. Ј.Ц. починал на местото на настанот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Увид извршиле Јавен обвинител и екипа СВР Струмица.