Хроника 11. септември 2019. / 10:17

Страшна сообраќајка на патот Скопје-Велес – едно лице повредено

Страшна сообраќајка на патот Скопје-Велес – едно лице повредено

Едно лице е полесно повредено откако автомобил излета од патот Скопје-Велес.

Од МВР за Курир информираат дека несреќата е пријавена околу 3:30 часот, а истата се случила на регионалниот пат Скопје-Велес, во близина на Трубарево.

Според полициските информации, 24 годишниот скопјанец Х.К. управувајќи автомобил „Алфа“ изгубил контрола над истиот и излетал од патот.

Во несреќата со полесни повреди се здобил сопатникот во возилото.

Полициски екипи на местото на сообраќајната несреќа извршиле увид.