Хроника 08. април 2019. / 22:03

Спектаткуларно апсење во Тетово пронајден и одземен хероин

Спектаткуларно апсење во Тетово пронајден и одземен хероин

На 07.04.2019 околу 22.20 часот во Тетово, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово од слобода го лишиле Р.В.(34) од тетовското село Џепчиште. При преглед кај него бил пронајден и одземен хероин. По документирање на случајот, против Р.В. ќе биде поднесен соодветен поднесок.