Хроника 05. февруари 2021. / 19:00

Сообраќајка меѓу три возила во Куманово, едното заврши на кров

Сообраќајка меѓу три возила во Куманово, едното заврши на кров

Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случила во Куманово, јавува ТВ21. Во сообраќајката во близина на економското училиште учествувале три возила, а едното од нив завршило превртено на кров.

Полицијата во моментот врши увид на местото на несреќата, а како што јавува телевизијата, нема повредени лица.

Фотографиите погледнете ги тука.