Хроника 08. август 2020. / 21:37

Со автомобил удрил во велосипедист и побегнал

Со автомобил удрил во велосипедист и побегнал

Ноќеска на полноќ во МВР било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“  со повреди здобиени од сообраќајна незгода  бил донесен Б.П.(24) од Скопје.

На 07.08.2020 околу 22,15 часот Б.П. додека со велосипед движел во населбата Илинден бил удрен од непознато патничко моторно возило управувано од засега непознат возач кој по незгодата го напуштил местото на настанот. На повредениот му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.