Хроника 12. септември 2019. / 16:49

Скопје: И влегол дома додека спиела и се обидел да ја силува

Скопје: И влегол дома додека спиела и се обидел да ја силува

Маж влегол во денот на скопјанка и се обидел да ја силува, но за среќа не успеал.

Рано утинава во 01 часот и 25 минути во СВР Скопје, 41-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 00.50 часот, додека спиела во домот на улица„Киро Фетак“ во Скопје, непознато лице се обидело да изврши обљуба, но не успеало.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.