Хроника 16. август 2018. / 11:35

Скопјанка со повреди на главата донесена во Ургентен

Скопјанка со повреди на главата донесена во Ургентен

Медицинска сестра од Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ вчера вечерта пријавила дека кај нив била донесена повредена Е.Ш. (61) од Скопје.

Таа се здобила со повреди на главата, откако изгубила свест и паднала од скали во семејната куќа.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.