Хроника 07. јануари 2019. / 12:10

Скопјанец тешко повреден на патот Скопје-Козјак

Скопјанец тешко повреден на патот Скопје-Козјак

Автомобил марка „голф“ вчера излетал од коловозот во атарот на село Варвара при што со тешки телесни повреди се здобил возачот на автобомилот.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 12,45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-ХЕЦ Козјак, патничко моторно возило „Голф“ со скопски регистерски таблици, управувано од Д.К.(54) од Скопје, излетало надвор од коловозот и се превртело.

Возачот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.