Хроника 08. септември 2019. / 19:29

Скопјанец ги грабнал поранешната сопруга и синот

Скопјанец ги грабнал поранешната сопруга и синот

Скопјанец ги грабнал синот и поранашната сопруга, соопшти полицијата.

Како што соопшти полицијата настанот се случил вчера попладне, а пријавил таткото на грабнатата.

Според изјавата М.С.(34) вчера дошол на договорена средба и ги зел неговиот малолетен син и поранешната сопруга З.А.(28). По извесно време З.А. се јавила дома и му кажала на татка си дека поранешниот сопруг не ги пушта да се врататдомса.

По пријавата екипа на полицијата разговарала со М.С. и З.А., по што З.А. била пуштена да оди дома.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.