Хроника 12. јуни 2018. / 18:30

Син со нож се заканувал на татка си

Дваесет и петгодишно момче од Скопје е приведено, откако со нож се заканувало на татка си. Настанот се случил вчера околу 8,30 часот во Скопје на булевар „Кочо Рацин”. По претходна расправија,  Ж.В.(25) држејќи нож, му упатил закани по животот на неговиот татко З.В.(58), при што од страна на полициски службеници бил совладан и приведен во ПС Центар. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.