закана

Пронајдени се 24 резултати на тема „закана“
Македонија

Амнестиран терорист се заканува со нов конфликт: Ако пропадне референдумот, со или без Македонците, Албанците ќе продолжат кон ЕУ и НАТО

Ќе реагираат ли ОЈО и МВР на повиците за отворен конфликт на Абедин Зимбери, поранешен пратеник и командант на ОНА во 2001? На својот ФБ...