Хроника 26. март 2020. / 16:08

Се запали куќа во Кисела Вода, пожарот локализиран

Се запали куќа во Кисела Вода, пожарот локализиран

Скопската пожарна на својот „Фејсбук“ профил информира дека денеска интервенирале во Кисела Вода каде избувнал пожар во куќа.

Брзата реакција на противпожарната екипа спречила ширење на пожарот и на соседните објекти.

За сега нема информации за причините за пожарот,