Хроника 11. септември 2019. / 19:09

Се запали „форд мондео“ на скопјанец

Се запали „форд мондео“ на скопјанец

На 10.09.2019 во 03.44 часот во СВР Скопје, А.И.(68) од Скопје пријавил дека на ул.„Милан Мијалковиќ’’ настанал пожар во неговото патничко возило „форд мондео’’ со скопски регистарски ознаки, информира МВР.

Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.