Хроника 13. март 2021. / 22:36

Тешка сообраќајка вечерва во Ѓорче Петров

Тешка сообраќајка вечерва во Ѓорче Петров

Тешка сообраќајна несреќа се случи во населбата Ѓорче Петров во Скопје, пренесе Курир.

Имено возило марка „Пасат“ и „Сеат Леон“ се судрија на крстосницата помеѓу улицата Ѓорче Петров и Македонска војска во близина на СП Планет.

Полицијата врши увид на местото на настанот.