Хроника 03. декември 2019. / 16:54

Родител на ученик во училиштето, упатил сериозни закани кон учителката

Родител на ученик во училиштето, упатил сериозни закани кон учителката

Ж.С. (53) од Скопје, вработена во училиште на улицата „Пушкинова” вчера пријавила дека околу 11 часот, додека била на работното место, Т.М., родител на ученик во училиштето, упатил закани кон неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.