Хроника 01. март 2021. / 18:00

Пукање во Ѓорче Петров, мета полициски службеник

Пукање во Ѓорче Петров, мета полициски службеник

Во скопската населба Ѓорче Петров попладнево се случи вооружен инцидент при што е пукано кон полициски службеник.

Настанот се случил на улицата „4-ти јули“ кај слаткарницата Шехерезада.

Наскоро се очекуваат повеќе детали за настанот.