Хроника 01. ноември 2020. / 18:36

Пукање во Автокоманда: Возило со тетовски регистарски таблици пукало кон комбе

Пукање во Автокоманда: Возило со тетовски регистарски таблици пукало кон комбе

Вчера околу 17.00 часот во СВР Скопје, А.Х.(30) пријавил дека додека управувал товарно моторно возило „фолксваген“ со тетовски регистарски ознаки во кое имало и други лица, на бул. „Александар Македонски“, едно лице со патничко моторно возило „голф“ му се приближило и започнало да му упатува навреди, а потоа со оружје испукало во правец на комбето.

Повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот.