Хроника 14. декември 2019. / 16:56

Пукање со пиштол пред угостителки објект во Долно Блаце

Пукање со пиштол пред угостителки објект во Долно Блаце

Синоќа по полноќ, во полицијата било пријавено дека пред угостителски објект во Долно Блаце биле испукани неколку истрели. Полициски службеници од Полициска станица„Долно Блаце“ излегле на местото на настанот и на паркинг просторот во близина на угостителски објект пронашле чаури од пиштол.

Од МВР информираат дека нема повредени лица и се работи на расчистување на случајот.