Хроника 24. јули 2020. / 09:25

Пукање на „Пластичарска“ – Рането едно лице

Пукање на „Пластичарска“ – Рането едно лице

Едно лице со повреда од огнено оруже е пренесено во Ургентниот центар, „Мајка Тереза“, доцна синоќа, објави Алсат-М. Инцидентот се случил во еден од дуќаните на Пластичарската улица во Скопје после 21:30 часот.

Неколку непознати машки лица во продавницата и ги нападнале двајцата синови на сопственикот. Кога таткото дошол да види што се случува еден од напаѓачите испукал куршум и го погодил во натколеницата.

Тогаш напаѓаните го напуштиле местото, а повреденото лице е пренесено во болница.

Се работи на расчистување на случајот, велат од полицијата за Алсат.