Хроника 09. јануари 2021. / 19:52

Пронајдено тело во фаза на распаѓање во реката Сава

Пронајдено тело во фаза на распаѓање во реката Сава

Денеска околу 17:30 часот е пронајдено тело во реката Сава во Шабац.

Според неофицијални информации, телото било пронајдено во фаза на распаѓање.

Полицијата е на терен и истрагата е во тек.