Хроника 29. јануари 2020. / 09:49

Пронајдено e детето кое беше пријавено за исчезнато

Пронајдено e детето кое беше пријавено за исчезнато

Единаесетгодишното момче од Куманово е пронајдено откако во понеделникот беше пријавено дека се оддалечило од дома, соопштија денеска од МВР. Момчето е пронајдено вчера во попладневните часови кај спортските терени во населбата „Гоце Делчев“.

– На 28.01.2020 околу 17 часот на спортските терени во населбата „Гоце Делчев“ во Куманово бил пронајден малолетникот за кого на 27.01.2020 во 19:50 часот неговиот татко А.А.(40) од Куманово пријави дека се оддалечил од домот, информираат од МВР.

Таткото на детето вчера побара помош од граѓаните за пронаоѓање на детето.