Хроника 22. февруари 2021. / 16:59

Исчезна 30-годишна жена од скопско Рашче

Исчезна 30-годишна жена од скопско Рашче

Маж од скопското село Рашче вчера пријавил дека неговата сопруга се одалечила од домот.

Во Полициското одделение Сарај, вчера во 10:25 часот Т. Б. (35) од с.Рашче, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга Т.С.(30), информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.