Хроника 07. август 2018. / 15:09

Проектил завршил во кров од автомобил

Проектил завршил во кров од автомобил

Според СВР Тетово, вчера во 22.50 часот Р.М. (42) од селото Теарце пријавил дека додека се движел со неговиот автомобил „фолксваген пасат“ по регионалниот пат Тетово – село Јажинце, слушнал силен удар на кровот.

Кога излегол од возилото забележал дека возилото било оштетено од заталкан проектил од огнено оружје. Увид извршила екипа од СВР Тетово.