Хроника 25. септември 2020. / 11:12

Приведени девет лица кои се бараа со потерница за издржување затворска казна

Приведени девет лица кои се бараа со потерница за издржување затворска казна

Скопје, 25 септември 2020 (МИА) – Во текот на вчерашниот ден полициски службеници од Секторот за внатрешни работи приведоа девет лица што со потерница се барааа за издржување на затворска казна и тие се спроведени до казнено поправните институции.

– Приведени се И.Т. (37), Д.Б. (34), А.Љ. (43), Т.С. (60) , Г.Ш. (37), О.С. (24) Љ.Г. (61), А.Н. (34) и Ф.Џ (32) за издржување на затворски казни во различно време траење, до три години, стои во денешното соопштение од МВР.