Хроника 14. февруари 2021. / 13:25

Приведени четири лица фатени при кражба

Приведени четири лица фатени при кражба

На подрачјето на Мирковци од страна на полициски службеници од Полициско одделение Мирковци вчера во 17.10 часот лишени се од слобода Р.Н.(54), И.М.(22) и двајца малолетници, затоа што биле фатени на лице место како извршуваат кривично дело кражба од деловен субјект, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваат украдените предмети најдени кај нив се вратени на сопственикот, а по документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци.