Хроника 27. декември 2018. / 12:03

Приведени 19 женски лица од кафена во полошко

Приведени 19 женски лица од кафена во полошко

Полицијата од кафеана во Неготино-Полошко приведе и задржа 19 женски лица, ангажирани за да ги забавуваат гостите.

Од СВР Тетово информираат дека полициски службеници утрово од 1 до 3 часот спровеле акциска контрола во угостителскиот објект „Алпа Маре“, сопственост на Ф.Т (50) од Неготино-Полошко.

При контролата, во објектот биле затекнати 19 женски лица, на возраст од 21 до 37 години, кои како пеајчки и танчерки ги забавувале гостите.Tие се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот, вели Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово.

Покрај нив, лишени од слобода се и сопственикот на објектот, М.С. (36) и Х.А.(32) од Неготино-Полошко, кои ги попречувале полициските службеници во спроведувањето на акциската контрола.