Хроника 11. октомври 2020. / 13:00

Приведен вевчанец за издржување затворска казна

Приведен вевчанец за издржување затворска казна

Полициски службеници од Полициското одделение Велешта вчера во 12:30 часот на локалниот пат  село Вевчани – село Октиси, струшко, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода и привеле С.П.(42) од Вевчани за издржување казна затвор од 11 месеци.

МВР соопшти дека тој бил спроведен во казнено-поравниот дом Теферич – Струга