Хроника 03. март 2021. / 14:54

Приведен тетовец кај кој бил пронајден хероин

Приведен тетовец кај кој бил пронајден хероин

Полициски службеници од СВР Тетово денеска во 11.00 часот во Тетово, го лишиле од слобода Ј.С.(50) од Тетово бидејќи при преглед кај него бил пронајден хероин.

Од МВР денеска информираа дека тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.