Хроника 18. ноември 2019. / 17:01

Приведен струмичанец кој се обидел да силува девојка

Приведен струмичанец кој се обидел да силува девојка

Полицијата поднесе кривична пријава против С.Р. (37) од Струмица поради постоење основи на сомнение за обид за силување.

-На 17.11.2019, околу 4.05 часот, на улицата Кукушка во Струмица, пријавениот нападнал и допирал 29-годишна девојка од Струмица – информираат oд полицијата.

Набргу потоа тој бил пронајден и приведен во полициска станица.